یکشنبه, 26 فروردین 1403
یکشنبه, 26 فروردین 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب

دیدار مدیرعامل آبفا استان ایلام با نماینده ولی فقیه در این استان

به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب امروز یکشنبه ، مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، در این دیدار مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با ابراز رضایت و خشنودی از حضور در دفتر و دیدار با نماینده ولی فقیه، به ارائه گزارشی مختصری از وضعیت آب شرب شهرها و روستاهای استان و برنامه های راهبردی شرکت آب و فاضلاب استان در سال جاری پرداختند.

دکتر تیموری،  خدمت رسانی به مردم را افتخار این شرکت دانست و افزود: رضایت مندی مردم شریف استان از اهداف اساسی شرکت محسوب می شود و امیدواریم با تلاش شبانه روزی در جهت تامین و توزیع آب این مسئله را به اثبات برسانیم.

وی با اشاره به نقش مهم آب در رعایت بهداشت فردی باتوجه به شیوع بیماری کرونا و فرارسیدن تابستان، برنامه ریزی  و عزم و همکاری عمومی برای مقابله با تنش آبی و پشت سر گذاشتن تابستان  را بسیار جدی و ضروری دانست.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بیان داشتند: در شهرهای و روستا های  استان، فعالیتهای خوبی صورت گرفت، که تأثیر بسزایی در توسعه استان و رفع مشکلات ناشی از کمبود منابع آب شرب داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام  با اشاره  به اجرایی پروژه انتقال آب از سد چم گردلان گفت: با اجرای این پروژه  150 لیتر در ثانیه سرانه آب شهر ایلام اضافه گردیده که با اجرایی شدن کامل این پروژه، 200 لیتر بر ثانیه ظرف چند ماه آینده به ورودی شبکه آب شهر ایلام افزوده خواهد شد که با پایان یافتن اقدامات فنی شاهد بالا رفتن توان انتقال و توزیع آب از سد به شهر و مشکل ۲۰ساله  کمبود آب شهر ایلام رفع می گردد. و ان شاالله طی روزه های آینده این پروژه بطور رسمی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به پیشرفت 80 درصدی پروژه آبرسانی از سد ایلام شهرستان ملکشاهی خاطرنشان ساخت : از سال 92 تا 1398 کل اعتبارات تخصیصی پروژه 28 میلیارد تومان بوده که در سال گذشته بیش از 32 میلیارد تومان تخصیص یافت و برای تکمیل آن به 100 میلیارد دیگر نیازمندیم . که امیدوارم تا پایان تیرماه لاین اضطراری این پروژه به بهره برداری برسد؛  لازم به ذکر است.

وی افزود: مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام نیز  با ظرفیت ۴۷ هزار مترمکعببا پیشرفت بیش از 45درصد در حال اجرا است که این پروژه در افق طرح جمعیتی بالغ بر 320 هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد دارد و این طرح  در صورت تامین اعتبار تادر اواسط سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در سنوات گذشته تعداد 125روستا با تانکر آبرسانی می شد که اکنون به ۱۲ روستا رسید و انشاالله این عدد را به صفر می رسانیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گفت: هم اکنون 100 درصد جمعیت شهری و 99 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش آب هستند  و بیش از ۵۵درصد از جمعیت شهری استان نیز  تحت پوشش خدمات بخش فاضلاب هستند، که این میزان، از متوسط کشوری  بالاتر است.

مدیر عامل شرکت در ‌پایان سخنان خود ضمن درخواست از نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام برای تبلیغ و فرهنگ‌سازی مناسب در مدیریت مصرف آب از‌ طریق تریبون‌های نماز جمعه گفت: امامان جمعه با توجه به سطح تأثیرگذاری شان در میان مردم  می توانند  شرکت آب و فاضلاب را در زمینه صرفه جویی و مدیریت مصرف یاری نمایند.

 سپس، کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ضمن خوش آمدگویی و تسلیت به مناسبت سالگرد شهید بهشتی: انقلاب اسلامی حوادث گوناگونی را پشت سر گذاشته و انتظار از مدیران این است که هم باید تخصص و تدین و روحیه جهادی داشته باشند.

وی افزود: الان مردم در شرایطی هستند که قدردان زحمات هستند ولی در توزیع ناعادلانه  ساکت نمی نشینند و انتظار این است که هم عدالت در توزیع وجود داشته باشد.

وی در پایان از تلاشهای مدیر عامل و مجموعه شرکت آب و فاضلاب ایلام  در راستای تامین آب شرب سالم و بهداشتی خصوصا در این وضعیت سخت و خشکسالی بی سابقه تقدیر نموده .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان