به گزارش  سفیر ایلام ، حجت‌الاسلام ..." /> به گزارش  سفیر ایلام ، حجت‌الاسلام ..." />
دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

امام جمعه ایلام: "انتخابات" لیله القدری در سرنوشت جمهوری اسلامی است

امام جمعه ایلام با اشاره به اهمیت انتخابات در جمهوری اسلامی ایران و نقش آن در سروشت کشور گفت: "انتخابات" لیله القدری در سرنوشت جمهوری اسلامی است.
به گزارش  سفیر ایلام ، حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ایلام اظهار داشت: "انتخابات" لیله القدری در سرنوشت جمهوری اسلامی است.

امام جمعه ایلام گفت: در این لیله‌القدر سرنوشت کشور برای آینده به کسی سپرده می‌شود که برای کشور، توسعه و پیشرفت آن تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر خواهد بود .

امام جمعه ایلام  افزود: اگر تصمیم ساز و تصمیم‌گیری که در انتخابات با رای و نظر مردم برگزیده می‌شود نتواند به اهداف توسعه‌ای ایران سربلند برسد و توان فائق آمدن بر مشکلات نداشته باشد و معتقد به نگاه "ما می‌توانیم" نباشد آن وقت است که یاس و ناامیدی بر کشور سایه می‌افکند و مردم از انتخاب خود دلسرد می‌شوند.

کریمی‌تبار خاطرنشان کرد؛ برای آن که انتخاب آحاد ملت شریف ایران انتخابی عقلانی، مؤثر و دارای روحیه انقلابی و تفکر جهادی باشد نیازمند انتخاب اصلح بر اساس معیارهای مدیریتی کارآمد و توانا با لحاظ کردن شاخص‌های تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری هستیم .

 امام جمعه ایلام  "‌ با کفایت و با ایمان"،"عدالت‌خواه و ضد فساد"، "دارای عملکرد انقلابی و جهادی"، "معتقد به توانمندی‌های داخلی" و "معتقد به جوانان به‌عنوان پیشران حرکت عمومی کشور و امیدوار به آینده" را شاخص‌های مطلوب رئیس آینده قوه مجریه عنوان کرد و گفت: هرکدام از نامزدهای مورد تائید شورای نگهبان که به این خصلت‌ها نزدیک‌تر و یا دارا باشند اصلح و شایسته سکانداری قوه مجریه سیزدهم هستند.

وی در ادامه  مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب افراد اصلح لبیک به فرمان رهبری، تجدید عهد با شهدا و موجب اقتدار نظام دانست و تصریح کرد: حضور ما در انتخابات 28 خرداد1400  صف‌آرایی‌های دشمنان را به هم خواهد ریخت و آنان را رسوا خواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام تداوم خونخواهی سردار شهید قاسم سلیمانی را با حضور حداکثری در انتخابات ممکن دانست و بیان کرد:  شرکت در انتخابات تداوم خون شهدا و خونخواهی حاج قاسم سلیمانی است، باید همه همدیگر را به شرکت پرشور در انتخابات ترغیب کنند.

خطیب جمعه ایلام، کارآمدی و داشتن گفتمان انقلابی و جهادی، داشتن برنامه و اقدام و عمل در اجرای برنامه‌ها را توسط نامزدهای انتخاباتی را شرط رجوع و انتخاب مردم عنوان و یادآورشد: باید گفتمان نامزدها معرف اسلام و جمهوری اسلامی و سرشار از اخلاق و انسانیت باشد و حساسیت ویژه‌ای در آن وجود داشته باشد تا به حل مشکلات کشور اهتمام داشته باشند.

وی به این نکته که " برخی برنامه‌ها و شعارهای کاندیدای ریاست جمهوری سیزدهم و شوراهای شهر و روستا  برای جذب مخاطبان ناآگاه است و قابلیت اجرا ندارند گفت: شعار بدون عمل و پشتوانه اجرایی نباید موجب فریب مردم شود و مردم در میان برنامه‌های عملی و دارای پشتوانه و نظر کارشناسی انتخاب خود را خواهند کرد.

مناظره‌ها نیز مورد اشاره خطیب جمعه ایلام واقع و بیان کرد:  اگر شخصی در مناظره به دنبال حریم شکنی و تخریب و فریب است و عملکرد و کارنامه کنونی اش قابل قبول نیست این فرد شایسته انتخاب نیست.

وی از مردم خواست: در مناظره ها اخلاق مداری نامزدها را مورد توجه قرار دهند و از انتخاب افرادی که برای رسیدن به صندلی ریاست جمهوری از هر هدف غیرمشروعی استفاده می‌کنند را در سبد رای خود قرار ندهند.

به گفته نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام؛ " جمهوری اسلامی به عنوان یک قدرت در جهان مطرح است و هویت ملی و اقتدار خاص خود را دارد و باید در مناظره‌ها ببینیم کدام یک این هویت را پذیرفته و کدامیک دچار خود کم بینی است.".

سخنان پایانی امام جمعه ایلام  تبریک میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) روز دختر و هفته کرامت و تبریک آغاز هفته جهاد کشاورزی بود که با تبریک این ایام خطبه‌های جمعه‌ای هفته ایلام به پایان رساند

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان