دوشنبه, 04 تیر 1403
دوشنبه, 04 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

 آبگیری سد کنجانچم مهران با حضور استاندار ایلام و به دستور رییس جمهور

آبگیری سد کنجانچم گام بزرگی در جهت تکمیل سامانه گرمسیری است/برای آبگیری سد کنجانچم ۴۰۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

به گزارش سفیر ایلام محمد نوذری استاندار ایلام گفت: پنجشنبه ۲۰ خرداد ماه در مراسمی که با حضور دکتر محمد نوذری استاندار ایلام، محمد حاج رسولی‌ها قائم مقام شرکت منابع آب ایران و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد به دستور دکتر حسن روحانی آبگیری سد کنجانچم مهران آغاز ‌شد.

استاندار ایلام در ادامه از اهمیت این پروژه در پایداری مرز گفت و تصریح نمود: برای آبگیری سد کنجانچم ۴۰۵ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری سرمایه گذاری شده است.

وی با عنوان این مطلب که سد کنجانچم و پروژه آب‌اندازی ۲۷۵۰ هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی در دهمین پویش هرهفته_الف_ب_ایران در استان ایلام افتتاح شد، اضافه کرد: این سد از نوع خاکی با هسته رسی به ارتفاع ۸۶ متر و با طول تاج ۲۶۰۰ متر طراحی و اجرا گردیده است.

دکتر نوذری با عنوان این مطلب که با بهره برداری از سد کنجانچم می توان شاهد تحول کشاورزی در منطقه بود، افزود: سد کنجانچم با حجم مخزن ۸۵ میلیون متر مکعب بخشی از طرح بزرگ سامانه گرمسیری است که تنظیم کننده آب نابهنگام انتقالی از سامانه خواهد بود.

وی با عنوان این مطلب که تمام تلاش خود را برای افتتاح فاز سوم سامانه گرمسیری تا پایان دولت بکار خواهیم بست، افزود: شروع آبگیری سد کنجانچم یک اتفاق مهم و گام بزرگی در جهت تکمیل سامانه گرمسیری است.

سد خاکی کنجان‌چم در ۲۲ کیلومتری شهر مهران قرار دارد. با اجرای این طرح ۲۷۵۰ هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی به بهره برداری می رسد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان