یکشنبه, 26 فروردین 1403
یکشنبه, 26 فروردین 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

هفتمین اقدام فراگیر و هفدهمین مانور جهادی مدیریت بحران با هدف الگوی کاهش مصرف برق در ادارات و سازمان‌های دولتی در ایلام

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام گفت: با هدف استمرار خدمات رسانی برق به شهروندان جهت عبور از پیک بار درتابستان_بسیار_بسیار_سخت ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور، هفتمین اقدام فراگیر و هفدهمین مانور جهادی مدیریت بحران در استان با محوریت کاهش مصرف برق ادارات امروز پنج‌شنبه ۱۳ خرداد ماه در استان ایلام اجرا شد.

"هادی شیرخانی" اظهار کرد: این مانور با استعداد 253 نفر در قالب 42 اکیپ اجرایی و 16 اکیپ نظارتی و با بهره گیری از 78 دستگاه خودروی سبک و سنگین با اهداف بازدید از ادارات به منظور کنترل رعایت الگوهای کاهش مصرف برق، شناسایی دستگاه‌های رمز ارز غیر مجاز و انشعابات غیر مجاز و تعدیل بار روشنایی معابر در امورهای 15 گانه استان برگزار شد.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیات دولت، ادارات و سازمان های دولتی باید مصرف برق خود را تا ۵۰ درصد قبل از پایان ساعت کار اداری و ۹۰ درصد پس از آن کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام یادآور شد: امسال با توجه به کاهش تولید نیروگاه های برق آبی و همچنین وجود شرایط ویژه آب و هوا در کشور، ضرورت دارد تدابیر ویژه ای به منظور رفاه و آسایش مردم شریف استان ایلام جهت عبور از پیک بار ۱۴۰۰ اعمال شود.

شیرخانی گفت: با همراهی مجدانه استاندار محترم ایلام و تشکیل جلسات متعدد مدیریت بحران، تا کنون تصمیمات مناسبی اتخاذ شده است که از مهم‌ترین آنها کاهش ساعت کار اداری تا ساعت ۳۰ : ۱۲ در حوزه جنوب استان و از آغاز تیرماه در همه استان جهت مدیریت و کنترل بار شبکه برق در بخش دستگاه های اجرایی می‌باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام در زمینه اجرای مانور کاهش مصرف ادارات تصریح کرد: طی روزهای گذشته با پایش بار مصرفی کلیه ادارات و دستگاه‌ها و شرکت‌های وابسته به دولت شاهد تخطی برخی دستگاه‌ها از قدرت تعریف شده بر اساس قرارداد دیماند مصرفی آنها بودیم که همین امر منجر به قطع برق 40 اداره شد و امروز نیز در صورت مشاهده تخطی مصرف، برق ادارات قطع خواهد شد.

شیرخانی اظهار کرد: ما علاوه بر اعمال و نظارت بر دستگاه‌های اجرایی موظف هستیم روشنایی معابر اصلی سطح شهر را به میزان ۵۰ درصد کاهش دهیم همچنین در زمینه رمز ارزها تا کنون اقدامات خوبی با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی انجام گرفته ولی همچنان درحال دریافت گزارش از سوی شهروندان هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان