شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام از احداث 12 هزار مترمربع سایبان در پایانه مرزی شهید قاسم سلیمانی خبر داد.
۱۴۰۳/۰۳/۱۷ چاپ

سفیر ایلام |سیدزاهدین چشمه خاور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: 12 هزار مترمربع سایبان در پایانه مرزی شهید قاسم سلیمانی با پیشرفت 50 درصدی به منظور رفاه زائران در گرمای تابستان در حال ساخت هستند.

وی اظهار داشت: سال گذشته ظرف مدت ۲۵ روز ۵ هزار مترمربع سایبان در این پایانه مرزی احداث شده بود و امسال نیز ادامه این پروژه توسط پیمانکار آغاز شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام افزود: سایبان‌های جدید از نوع سازه فضاکار هستند و شامل اجرای شمع‌ها، ساخت المان‌ها و ستون‌ها در کارخانه سازنده می‌ باشند.

وی بیان کرد: محوطه پایانه برکت که برزرگترین پایانه مسافری کشور است سال گذشته به مساحت ۴۶ هکتار آسفالت شد و امسال ساخت سه هزار سایبان و تجهیز برخی سایبانها جهت استراحت زائران در این پایانه در دست اقدام است.

چشمه خاور اضافه کرد: سال گذشته هشت کیلومتر باقی مانده از چهارخطه شدن جاده ایلام - مهران و پلهای این مسیر تکمیل شد و این اقدام باعث شد تا گره ترافیکی ۱۶ ساعته سالهای گذشته برطرف شود و تردد در این مسیر به سهولت انجام گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام ادامه داد: انعقاد قرارداد ۴۷۰ میلیارد ریالی جهت نصب ۷۲دوربین در پایانه مرزی شهید حاج قاسم سلیمانی نیز در دست اقدام است.

پایانه مرزی شهید قاسم سلیمانی (مهران) یکی از مهم‌ترین مرزهای زمینی ایران برای تردد زائران به عتبات عالیات در عراق است. با توجه به گرمای هوا در فصل تابستان، احداث سایبان‌های جدید می‌تواند به رفاه بیشتر زائران در این ایام کمک کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان