شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

 نشست هم‌اندیشی دکتر علی‌محمدی سرپرست دانشگاه ایلام و اعضای هیأت اندیشه‌ورز بسیج مهندسین کشاورزی استان ایلام، با حضور حجت‌الاسلام علی‌محمدی نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمونین استان ودیگر مسئولان در دانشگاه ایلام برگزار گردید.

طاهرعلی‌محمدی سرپرست دانشگاه ایلام، در این نشست، با بیان اینکه دانشگاه ایلام در راستای رسالت اجتماعی خود، به دنبال کمک مؤثر به بخش‌های مختلف جامعه است، اظهار داشت: حوزه کشاورزی در استان ایلام می‌تواند نقش محوری در توسعه استان داشته باشد و بخش اعظم بیکاری جوانان را حل کند، اما تاکنون به علل مختلف متأسفانه این امکان فراهم نشده است، لذا باید طرحی نو در انداخت تا حوزه کشاورزی به جایگاه اصلی خود دست یابد.

 علی‌محمدی، افزود: یکی از ایرادات اساسی در حوزه کشاورزی استان، تمرکز بر استفاده از روش‌های سنتی است، که می­طلبد متناسب با نیازهای استان، روش‌های نوین علمی جایگزین گردد.

سرپرست دانشگاه ایلام، اضافه کرد: دانشگاه ایلام با وجود اعضای هیأت علمی توانمند، آزمایشگاه‌ها و مزرعه‌های آموزشی و تحقیقاتی، آمادگی لازم برای علمی کردن کشاورزی در استان ایلام و کمک به رفع موانع تولید را دارد.

 وی در ادامه با اشاره به آمار بالای بیکاری جوانان و بخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سطح استان، گفت: یکی از راهکارهای کاهش بیکاری در سطح استان، توجه به موضوع کارآفرینی و تبدیل ایده به ثروت در بخش کشاورزی است. در این راستا مرکز نوآوری و فناوری و مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه ایلام با برخورداری از مزایای عمومی (مانند فضای کارگاهی، آزمایشگاهی و اداری) ‌می‌تواند از کارآفرینان بخش کشاورزی حمایت به عمل آورد.

سرپرست دانشگاه ایلام، با ابراز رضایت از تشکیل جلسه هم‌اندیشی با سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان، یادآور شد: بسیج مهندسین کشاورزی استان با استفاده از توان متخصصان و مهندسان بسیجی به خوبی می‌تواند در روند علمی کردن کشاورزی استان تاثیرگذار باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان